A+ A-

Birdie®

To nie rozmiar jest ważny,
tylko technologia

Jest mała, jest szybka, jest zwinna! A to nie wszystko. Wraz z nową nitownicą Birdie® firma GESIPA opracowała najmniejszą i najlżejszą akumulatorową nitownicę w swojej klasie wydajności. Do tego dochodzi ergonomiczna konstrukcja z wyważonym środkiem ciężkości i antypoślizgowym, łatwym do uchwycenia uchwytem. Praca bez zmęczenia jest tu

zaprogramowana! W tym celu nitownica obejmuje duży obszar roboczy: Przy sile nastawczej 10 000 N i skoku narzędzia 25 mm, Birdie® z łatwością obrabia nity jednostronnie zamknięte o średnicy do 5 mm ze wszystkich materiałów. I podobnie jak seria Bird Pro, Birdie® współpracuje ze sprawdzonymi bateriami niezależnej od producenta platformy CAS.

Zalety, które przekonują

Birdie® nie tylko zachwyca swoim rozmiarem i wagą, ale również została wyposażona w najnowsze i najbardziej innowacyjne technologie. Nitownica oferuje Państwu elastyczność pracy oraz wyjątkowe korzyści.

Niewielka waga

Przy wadze zaledwie 900g bez baterii, Birdie jest najmniejszą i najlżejszą nitownicą akumulatorową w swojej klasie. Jest szczególnie kompaktowa w dłoni i umożliwia nitowanie bez wysiłku.

Duża przestrzeń robocza

Przy sile nastawczej 10 kN i skoku narzędzia 25 mm obrabiane są nity jednostronnie zamknięte do Ø 5 mm ze wszystkich materiałów, aluminium do 6 mm.

Konserwacja bez użycia narzędzi

Czyszczenie i wymiana szczęk uchwytu lub ustników odbywa się bez użycia narzędzi. Oznaczone kolorami końcówki umożliwiają identyfikację użytego nitu jednostronnie zamykanego.

Kompatybilna z bateriami CAS

Baterie platformy CAS mogą być stosowane elastycznie i przez różnych producentów z różnymi narzędziami.

Silnik BLDC

Silnik BLDC prawie się nie zużywa, a proces ustawiania jest znacznie szybszy niż w przypadku konwencjonalnych urządzeń zasilanych z baterii.

Pojemnik przechwytujący

Przezroczysty pojemnik do zbierania trzpieni nitów, aby bezpośrednio widzieć, kiedy należy go opróżnić. Dostępne również w wersji przedłużonej do długich trzpieni.

Birdie®: Część rodziny CAS

Birdie obrabia również nity jednostronnie zamknięte za pomocą baterii niezależnego od producenta systemu CAS (Cordless Alliance System). Wielokrotne użycie baterii CAS z różnymi narzędziami w szerokim zakresie zastosowań oferuje użytkownikowi elastyczność i korzyści kosztowe.
Więcej informacji na temat CAS

Właściwości techniczne

  • Wydajność baterii: 2,0 Ah litowo-jonowy:
  • Napięcie akumulatora: 18 V
  • Waga wraz z akumulatorem (2,0 Ah): 1,3 kg
  • Waga bez akumulatora: 0,9 kg
  • Zakres pracy: Nity jednostronnie zamknięte do Ø 5 mm ze wszystkich materiałów, aluminiowe do 6 mm (maks. trzpień Ø 3,5 mm)
  • Siła osadzania: 10.000 N
  • Skok urządzenia: 25 mm
  • Napęd: Bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLDC)
  • Tryb pracy: Akumulator (CAS)

 

Birdie® na miarę Twoich potrzeb

Birdie® jest dostępna w różnych opcjach dostawy. Tutaj znajdziesz odpowiednie narzędzie do nitowania.

Małe i lekkie narzędzie do nitowania dostarczane jest w mniejszym L-Boxx 102. Jest bardziej płaska niż standardowe skrzynki z naszej serii Pro, ale można ją równie łatwo podłączyć do wszystkich skrzynek z serii L-Boxx.

Alternatywnie Birdie® jest dostępna w prostej wersji kartonowej. Dla wszystkich tych, u których Birdie® ma swoje stałe miejsce pracy i nie potrzebuje skrzynki na narzędzia.
Nadal trudno się zdecydować? Wtedy łatwo można dodać walizkę i wkładkę.