A+ A-

Spółka

GESIPA®

1955

Dr. Biermann i jego żona Ibeth Biermann założyli małą firmę we Frankfurcie pod nazwą „<b>GES</b>ellschaft für <b>I</b>nternationale <b>PA</b>tentverwertung mbH”, której zarejestrowanym obszarem działalności było początkowo „nabywanie i komercyjne wykorzystanie wynalazków i innowacyjnych procesów produkcyjnych w kraju i za granicą”. <br/><br/>Niedługo potem firma złożyła wniosek o przyznanie patentu na „proces wykonania połączeń nitami drążonymi ze zrywanymi trzpieniami” oraz na „szczypce ręczne do wykonywania połączeń nitowych jednostronnych”.

GESIPA®

1959

W 1959 r. po raz pierwszy na targach w Hanowerze zostały zaprezentowane nitownice GESIPA® do nitów jednostronnych. Fachowcy z branży byli zachwyceni. Stopniowo firma rozbudowywała swoje moce produkcyjne we Frankfurcie, a także rozszerzała program dostaw nitów jednostronnych i urządzeń do ich zakładania znajdujących coraz to szersze zastosowanie. Świetny odzew na targach spowodował szybki rozwój młodej firmy i doprowadził do nawiązania pierwszych międzynarodowych stosunków biznesowych.

GESIPA®

1965

GESIPA Blindnietvertriebs Ges.m.b.H. została założona w 1965 roku jako pierwsza zagraniczna spółka zależna w Austrii. Ze względów strategicznych na lokalizację wybrano stolicę kraju - Wiedeń. Dziś GESIPA Wiedeń dysponuje powierzchnią magazynową o powierzchni 700 m², dzięki czemu jest w stanie szybko dostarczać zamówione produkty klientom w Austrii i krajach sąsiednich.

GESIPA®

1969

Zdolności produkcyjne we Frankfurcie nad Menem zostały z biegiem czasu wyczerpane pomimo kilku przeprowadzek. W Mörfelden-Walldorf, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska we Frankfurcie, po wielu latach poszukiwań udało się znaleźć odpowiedni obiekt z idealną infrastrukturą. 29 listopada 1969 roku GESIPA otwarła swoją nową siedzibę z zakładem produkcyjnym i administracją. Na tę okoliczność ukazało się specjalne wydanie lokalnej gazety.<br/><br/>Już wtedy „postęp” był jednym z najważniejszych haseł dla młodej firmy GESIPA Blindniettechnik GmbH:<br/><br/>„<i>Firma postawiła sobie za cel ciągłe ulepszanie i rozwijanie swoich produktów oraz opracowywanie pomysłów pod przyszłe potrzeby rynków.</i>”<br/>(Wydanie specjalne „Friday-Anzeiger” – lokalnej gazety dla Mörfelden, Walldorf, Kelsterbach i Zeppelinheim, 29.11.1969)

GESIPA®

1971

<b>Produkcja GESIPA® zdobywa rynki zagraniczne</b>. Dwa kolejne zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii i Brazylii rozszerzyły nie tylko moce produkcyjne, ale także asortyment produktów.<br/><br/><b>Jakość </b>od samego początku była jednym z naszych najważniejszych kryteriów produkcji.

GESIPA®

1975

<b>GESIPA® świętuje swoje 20-lecie.</b><br/><br/>W międzyczasie firma stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem z siedmioma centrami produkcji i handlu. <br/><br/>W 1975 roku w <b>zakładzie produkcyjnym w Walldorf</b> było dostępne łącznie 9000 m² powierzchni produkcyjnej i magazynowej. Można było czuć dumę z optymalnie zorganizowanego procesu produkcyjnego; już podczas budowy zakładu położono nacisk na najwyższą możliwą efektywność w całym cyklu produkcji od przerobu surowca do wysyłki gotowego produktu uwzględniając również perspektywy na przyszłość.<br/><br/>W 1975 r. został otwarty <b>pierwszy zakład produkcyjny</b> w USA. Firma GESIPA® Fasteners USA w Trenton w stanie New Jersey położona około godziny jazdy od Nowego Jorku była milowym krokiem do zdobycia rynku amerykańskiego.

GESIPA®

1979

<p><strong>Nity jednostronne i urządzenia do ich osadzania GESIPA<sup>®</sup></strong></p><p>sprawdziły się w wielu wymagających zastosowaniach.</p><p>Klienci z branży motoryzacyjnej, AGD,</p><p>produkcji wagonów i przyczep kempingowych opierają się na technologii nitowania jednostronnego GESIPA<sup>®</sup>.</p><p> </p>

GESIPA®

1980

<span id="content">Firma przeżywa wstrząs - nagle umiera Hans-Georg Biermann, założyciel GESIPA<sup>®</sup> Blindniettechnik GmbH w wieku zaledwie 51 lat. Po jego śmierci, kierownictwo firmy przejmuje jego żona <span style="font-weight: bold;">Ibeth Biermann</span> i robi to z dużą wiedzą, zaangażowaniem i starannością. </span>

GESIPA®

1990

GESIPA® kupuje markę i kluczowe aktywa <b>amerykańskiej firmy </b><b>Olympic Fastener Systems</b> mającej zakład produkcyjny w Vivian w stanie Luizjana. Są tam produkowane nity zaciskowe z pierścieniem uszczelniającym i strukturalne przeznaczone na wszystkie rynki świata.

GESIPA®

1991

<span id="content">Po przewrocie politycznym w Niemczech GESIPA<sup>®</sup> kupiła spółkę <span style="font-weight: bold;">Thüringer Verbindeelemente GmbH w Thal / Turyngia</span>. Po zainwestowaniu dużych nakładów w tej lokalizacji, GESIPA<sup>®</sup> Thal stał się jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących nity jednostronne, a w międzyczasie cała spółka stała się <span style="font-weight: bold;">ultranowoczesną jednostką produkcyjną Grupy GESIPA<sup>®</sup></span>.</span>

GESIPA®

1992

<b>Roland Biermann</b> przejmuje kierownictwo firmy w drugim pokoleniu.<br/><br/>Globalizacja grupy jest kontynuowana z powodzeniem, a wprowadzenie nitu uniwersalnego <b>PolyGrip® GESIPA®</b> oraz przełomowego wynalazku – pierwszej akumulatorowej nitownicy do osadzania nitów jednostronnych są kolejnymi ważnymi wydarzeniami w historii firmy.

GESIPA®

1994

<span id="content">Wraz z przejęciem <span style="font-weight: bold;"> Weber & Ochsenfeld w Siegen</span>, GESIPA<sup>®</sup> nabywa przedsiębiorstwo posiadające dogłębne Know-How i instalacje formowania i wyciskania na zimno. </span>W 1995 roku, <span id="content">ze względu na rozbudowę mocy produkcyjnych, <span style="font-weight: bold;">W+O</span>,</span> (jak wówczas nazywano tę firmę) przeniosła się do Olpe Na przestrzeni lat pojawiły się liczne pozytywne efekty synergii między GESIPA<sup>®</sup> i W+O. Obecnie W+O Niettechnik posiada 5.700 m² powierzchni produkcyjnej i magazynowej. W 2016 roku W+O zmieniła nazwę na GESIPA Blindniettechnik GmbH i produkuje głównie wyroby do technologii Solid Riveting.

GESIPA®

1996

<b>Utworzenie </b>GESIPA sas we <b>Francji </b>w 1996 roku było sygnałem do zakładania kolejnych europejskich organizacji sprzedaży. W 2010 roku GESIPA sas przeniosła się do Valence.<br/><br/>W zakładzie w Walldorf powstało nowe <b>Centrum Technologii</b>, do którego włączone wszystkie działy techniczne Grupy.

GESIPA®

1997

<span id="content">W kolejnych latach organizacje sprzedaży powstają w <span style="font-weight: bold;">Polsce</span> (1997), <span style="font-weight: bold;">Hiszpanii </span>(1999), <span style="font-weight: bold;">Czechach </span>(2001) i na <span style="font-weight: bold;">Węgrzech </span>(2002). Rosnące rynki w Europie Wschodniej wymagają odpowiedniego rozszerzenia możliwości dostaw i obsługi klienta. </span>

GESIPA®

1999

Wraz z przejęciem kolejnego zakładu produkcyjnego w <b>Mocksville</b> w Karolinie Północnej, pozycja firmy w Ameryce Północnej została dodatkowo wzmocniona przez GESIPA Fasteners USA Inc. Action Tool. <br/><br/><br/>

GESIPA®

2001

Na rynek wchodzi seria nitownic <b>TAURUS®</b>. Dzięki opatentowanemu mechanizmowi chwytającemu i systemowi uchwytów szczękowych ta nowa seria nitownic GESIPA® jest wyjątkowa. Charakteryzuje się minimalną wagą i maksymalną siłą osadzania. Sprężone powietrze jest wykorzystywane optymalnie, co zapewnia maksymalną wydajność i krótki cykl pracy. Nitownice TAURUS® wytwarzają tylko niewielkie wibracje, niski poziom hałasu i bardzo mały odrzut. Seria nitownic TAURUS® doskonalona przez cały czas i znajdująca coraz więcej klientów zapewnia nadal opłacalność i przyjemna pracę.

GESIPA®

2002

<sup>®</sup> przejmuje duńską firmę UNIBOLT i tym samym uzupełnia program produkcji o części wyciskane na zimno. Podstawową działalnością firmy UNIBOLT jest produkcja śrub zużywalnych do maszyn rolniczych oraz do pługów. W międzyczasie UNIBOLT przestaje być częścią Grupy GESIPA®.

GESIPA®

2008

Firma GESIPA<sup>®</sup> Blindniettechnik GmbH zostaje włączona do międzynarodowej grupy SFS. Dzięki temu zostaje doskonale doposażona, aby w przyszłości nadal stawiać czoła ekscytującym wyzwaniom rynków międzynarodowych i realizować nowe pomysły.

GESIPA®

2011

<span id="content">GESIPA<sup>®</sup> otwiera biuro handlowe w ramach <span style="font-weight: bold;">SFS China Group</span> w Kanton w pobliżu Hongkongu.</span>

GESIPA®

2014

<span id="content"></span><div class="csc-textpic-text">W 2014 roku rozpoczyna się produkcja nitów jednostronnych GESIPA<sup>®</sup> w nowo wybudowanym zakładzie w<span style="font-weight: bold;"> Nansha w Chinach</span>. Nansha znajduje się w południowych Chinach w prowincji Kanton w delcie Rzeki Perłowej w pobliżu Hongkongu. Produkty wytwarzane w zakładzie w Nansha są przeznaczone głównie na <span style="font-weight: bold;">rynki azjatyckie</span>. </div>

GESIPA®

2016

W dniu 23 września 2016 r. w zakładzie GESIPA® w Thal/Turyngia wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, która ma podwoić powierzchnie produkcyjne i magazynowe do 15.000 m2. Dzięki projektowi „EVOTION” zakład Thal przekształci się w centrum kompetencji GESIPA® w zakresie nitów jednostronnych. Pojęcie „Evotion” składa się z angielskich słów „Motion, Evolution i Emotion” oznaczających dalszy rozwój, ruch i zaangażowanie firmy i jej pracowników