A+ A-

iBird® Pro

Innowacyjny - Inteligentny - Połączony w sieć

iBird® Pro to najnowsze urządzenie z serii GESIPA® Pro, które może być połączone w sieć ze smartfonem, tabletem lub komputerem PC za pomocą aplikacji. Po prostu parując narzędzie do ustawiania z odpowiednim urządzeniem końcowym, użytkownik otrzymuje wszystkie informacje na pierwszy rzut oka.

iBird® Pro posiada również pierścień sygnalizacyjny, pierścień Andon, który służy do wizualizacji procesów nitowania. Kolorystykę można ustawić indywidualnie za pomocą aplikacji.

Połącz się z aplikacją

Urządzenie iBird® Pro można łatwo sparować z aplikacją dzięki kodowi QR umieszczonemu na urządzeniu. W tym celu wystarczy zeskanować kod QR za pomocą aplikacji GESIPA® wchodzącej w zakres dostawy, a iBird® Pro automatycznie połączy się z urządzeniem końcowym. Aplikacja dostępna jest na smartfony i tablety , zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Urządzenie iBird® Pro może łączyć się jednocześnie z trzema urządzeniami końcowymi.

 

Asystent procesu ustawiania

Asystent procesu ustawiania może być opcjonalnie aktywowany. Wspiera operatora w ustawianiu procesu osadzania i w ocenie procesów nitowania. W przypadku wykrycia błędu, w aplikacji wyświetlany jest komunikat, a pierścień Andon świeci się na kolor zależny od oceny procesu ustawień. W trybie nauczania konfiguracja nitów i ustawianie okienka tolerancji odbywa się za pomocą wirtualnego sterowania obrotowego.

Sterowanie urządzeniem

Dzięki aplikacji GESIPA® App dla iBird® Pro masz wszystkie informacje na wyciągnięcie ręki. Aplikacja pokazuje stan pracy, wskazania licznika i specjalne zdarzenia, np. jak długo wytrzyma bateria, kiedy należy opróżnić pojemnik na odpady lub ile nitów zostało założonych w ciągu dnia.
Porady i wskazówki dotyczące obsługi urządzenia iBird® Pro, jak również instrukcje obsługi są również dostępne za pośrednictwem aplikacji. Możliwy jest również szybki dostęp do ilustrowanego podręcznika konserwacji, a w aplikacji wyświetlane są nawet komunikaty o usterkach.

Przemysł 4.0 z iBird® Pro

Przemysł 4.0, M2M lub znany również jako Internet Rzeczy, odnosi się do inteligentnych i cyfrowo połączonych systemów w przemyśle produkcyjnym. Celem jest produkcja, która jest tak samo zorganizowana, jak to tylko możliwe. Firma GESIPA® opracowała do tego celu urządzenie iBird® Pro. iBird® Pro jest sieciowym, zasilanym bateryjnie urządzeniem nastawczym, które może być podłączone przez WiFi lub Bluetooth do smartfonów, tabletów lub infrastruktury IT klienta za pomocą bezpłatnej aplikacji GESIPA®. Sieć oferuje liczne wartości dodane, takie jak kontrola procesów nitowania, bezpieczeństwo przetwarzania, wskaźniki stanu i serwisu, jak również szybki i łatwy dostęp do instrukcji obsługi, konserwacji i napraw; ostatecznie optymalizując łańcuch wartości.

Co oferuje aplikacja iBird® Pro App

  • Różne liczniki: całkowity, dzienny, ustawiony, odliczanie, i.O. i n.O. (po aktywacji oprogramowania premium, za które pobierana jest opłata)
  • Wskaźnik poziomu i serwisu (pojemnik na odpady, czyszczenie i oliwienie szczęk uchwytu, pełny serwis)
  • Opcjonalny asystent procesu ustawiania (po aktywacji oprogramowania Premium)
  • Sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora, temperatury akumulatora i temperatury sterowania urządzeniem.
  • Instrukcje konserwacji, historia konserwacji
  • Komunikat o usterce, historia usterek, historia potwierdzeń
  • Porady i wskazówki
  • Instrukcja obsługi