A+ A-

Linia biznesu

Przemysłowe
rozwiązania nitujące

Segment „Przemysłowe rozwiązania nitujące” obsługuje klientów i aplikacje działające w ramach tzw.  przemysłu „ogólnego” na całym świecie. Dla GESIPA® ta definicja jest równoznaczna z powszechnie znanym pojęciem „przemysł inny niż motoryzacyjny”. Zgodnie z filozofią GESIPA®, w tym obszarze koncentrujemy się na podejściu zorientowanym na konkretne zastosowanie, a tym samym na ścisłym dopasowaniu rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta, co rozpoczyna się już we wczesnej fazie projektowania. Tworzy to znaczącą wartość dodaną dla klienta, który dostaje rozwiązanie „szyte na miarę”!

Segment „Przemysłowe rozwiązania nitujące” udoskonalił to podejście wykorzystując długoletnie doświadczenie i jest postrzegany przez swoich wieloletnich partnerów jako centrum eksperckie. Ponadto, przy obsłudze klienta holistyczne podejście jest zawsze na pierwszym miejscu. Oznacza to, że nasi klienci otrzymują nie tylko dostosowany do ich potrzeb element złączny, ale także kompleksowe doradztwo i korzystne cenowo propozycje dotyczące optymalizacji wyposażenia i miejsca pracy. Celem jest znalezienie najbardziej ekonomicznego i praktycznego rozwiązania, które przyniesie długotrwałe zadowolenie Klienta!

Masz jakieś pytania?

Arkadiusz Siekaniec
Phone: +48505385424

Mail

Różne segmenty rynku

Często wymagania i życzenia w ramach jednej grupy klientów są bardzo podobne. Aby umożliwić pracownikom jednostki biznesowej Industrial Applications jak najbardziej efektywne spełnienie tych wymagań, grupy klientów o podobnych wymaganiach zostały pogrupowane w segmenty rynku. Służy to poprawie przejrzystości, co ostatecznie umożliwia nam szybką reakcję i uwypukla interesujące synergie.

Przetwórstwo metali

Przetwórstwo metali

budownictwie szalunkowym. Następnym razem, gdy będziesz budował dom w swojej okolicy, zwróć uwagę na płyty szalunkowe utrzymujące płynny beton podczas procesu twardnienia. Jest bardzo prawdopodobne, że ich producentem jest jeden z naszych klientów. Te płyty składają się z kilku warstw połączonych (przeważnie) nitami.

Ponadto produkcja rusztowań, drabin i scen imprezowych również należy do tego segmentu rynku. Wchodząc po drabinie następnym razem zwróć uwagę ile nitów jednostronnych zostało użytych do połączenia poszczególnych elementów - gwarantujemy, że będziesz zaskoczony! Technologia nitowania jednostronnego umożliwia uzyskanie wysokiej wytrzymałości połączeń oraz konstrukcji odpornych na kradzież.

Technika klimatyzacji

Technika klimatyzacji

systemów grzewczych i klimatyzacyjnych. W szczególności jest nitowana konstrukcja obudowy, wykonana z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium i tworzywo sztuczne. Oprócz obudowy, poprzecznice nośne są również nitowane w celu uzyskania wysokiej sztywności. Zalety cenione przez naszych klientów to wysoki potencjał automatyzacji i niezwykle szybki proces nitowania w porównaniu do skręcania.

Obróbka metali i elektrotechnika

Obróbka metali i elektrotechnika

fotowoltaiki, sprzętu AGD i techniki oświetleniowej. Fotowoltaika jest przy tym postrzegana jako rynek o najsilniejszym wzroście. W tym segmencie nity jednostronne są stosowane przede wszystkim do mocowania konstrukcji nośnych paneli słonecznych zarówno pod gołym niebem jak i przy ich montażu dachowym.

Firmy z branży AGD również często stosują technologię nitowania jednostronnego. Na przykład uchwyt bębna pralki jest mocowany nitami jednostronnymi o dużej wytrzymałości, które pochłaniają duże siły powstające podczas wirowania.

W technice oświetleniowej nity jednostronne służą m.in. do mocowania opraw oświetleniowych. Do tego celu szczególnie nadają się nity magazynkowe, które są nałożone w dużej ilości na jednym trzpieniu. Nitowanie jest bardzo szybkie i zapewnia wysoką wydajność. Więcej szczegółów na temat tej technologii znajdziesz pod hasłem „Speed Rivet”. Ponadto zwykłe nity jednostronne nadają się do montażu listew świetlnych na suficie i ścianie.

Transport

Transport

Sektor transportowy dzieli się zasadniczo na przewozy pasażerskie i towarowe. Transport pasażerski obejmuje windy, schody ruchome, kolejki linowe  i pojazdy szynowe. Podobnie jak w większości innych segmentów, również tutaj nity jednostronne zapewniają wysoką wytrzymałość połączenia i umożliwiają dużą szybkość produkcji.

Branża przewozów towarowych stanowi największy udział w obrotach linii biznesu „Zastosowania przemysłowe”. Wśród naszych klientów znajdują się znani producenci naczep ciężarowych. Prawie wszystko w naczepie jest nitowane: Drzwi, ściany boczne, kłonice, plandeki dachowe, to tylko kilka przykładów. Wiele zastosowań procesu nitowania można znaleźć na naczepach. GESIPA® stosuje w nich niewielką liczbę elementów złącznych, aby nakłady logistyczne były jak najmniejsze.

Producenci naczep do samochodów ciężarowych (których klasycznym przykładem jest pojazd DHL) i przyczep do samochodów osobowych opierają się na sprawdzonej technologii nitowania jednostronnego. Na przykład normalna dwukołowa przyczepa marketu budowlanego zawiera około 100 nitów jednostronnych o wysokiej wytrzymałości! Specjalny stop stali nadaje tym elementom złącznym wysoką wytrzymałość. Sektor transportu to bardzo szybko rozwijający się rynek na całym świecie, który ma dużą szansę dalszego rozwoju w dzisiejszym społeczeństwie konsumpcyjnym.

Technika magazynowa

Technika magazynowa

regałów wysokiego składowania korzystają z techniki nitowania jednostronnego. Do tego segmentu należą także wózki podnośnikowe, które w połączeniu z magazynami wysokiego składowania  tworzą w pełni zautomatyzowane centra logistyczne często funkcjonujące w centralnych magazynach dużych sieci supermarketów spożywczych. Technologia nitowania jednostronnego pełni rolę „nośną” w dosłownym tego słowa znaczeniu, zwłaszcza przy mocowaniu elementów nośnych i krzyżulców. Również nitowane są stacje ładowania akumulatorów wózków podnośnikowych.

Wartość dodana dla Klienta

Działanie segmentu „Przemysłowe rozwiązania nitujące" opiera się na długotrwałej i stabilnej współpracy partnerskiej i oferuje naszym klientom następujące główne korzyści:

  • Dostępność: Zawsze jesteśmy do dyspozycji, gdy klient nas potrzebuje
  • Zaangażowanie i gotowość do pomocy Traktujemy bardzo poważnie problemy, z jakimi spotykają się nasi Klienci i oferujemy im szybką pomoc.
  • Szybkość reagowania: Zapewniamy szybkie wsparcie
  • Niezawodność i zaufanie: Dotrzymujemy obietnic
  • Wysoka jakość produktu: Nasze rozwiązania mają dla klienta ponadprzeciętną wartość zapewniającą długoletnią funkcjonalność.
  • Podejście holistyczne: Na życzenie opracowujemy kompletne rozwiązanie składające się z elementu złącznego, technologii łączenia i optymalizacji miejsca pracy